У сучасному світі порушення слуху давно перестали бути вироком. Це досить часте явище, з яким навчилися справлятися. Зустрічається воно в основному у літніх людей, але може торкнутися також молодь і дітей, особливо якщо є спадкова схильність. Краще рішення в цьому випадку - купити слуховий апарат, який допоможе комфортно сприймати звуки.

Що являє собою слуховий апарат?

Цей прилад призначений для корекції розладів слуху різного ступеня тяжкості. Він змінює і підсилює входящі акустичні сигнали, роблячи їх зручними для сприйняття користувача. Основні функціональні вузли слухового апарату:

  • Мікрофон - фіксує звуки і перетворює їх в електричні імпульси, які передаються далі
  • Підсилювач - підвищує гучність вхідного сигналу
  • Телефон (ресивер) - транслює звук на барабанну перетинку

Однак цей алгоритм досить простий, сьогоднішні цифрові прилади влаштовані більш складно. Завдяки наявності мікропроцесора, вони не просто підсилюють звуки, але і налаштовують їх параметри відповідно до потреб носія. Такий слуховий апарат купити буде більш доцільно, ніж аналоговий. Адже він забезпечує комфортне природне звучання.

Крім цього значення мають потужність і функціонал приладу. Від цього залежить ступінь посилення сигналу і зручність користування. Чим більше у слухового апарату опцій, тим якісніше звук. Сучасні моделі вміють адаптуватися до навколишнього середовища, придушувати шуми, управлятися за допомогою смартфона.

Серед їх асортименту доступні завушні моделі, які є найпопулярнішими, а також внутрівушні і внутрішньоканальні, що вставляються в вухо і непомітні.

Етапи реабілітації слуху

Звернувшись в наш центр  людина отримує комплексну кваліфіковану допомогу. Це якісна реабілітація слуху від «А» до «Я», в яку входять:

  1. Консультація сурдолога, на якій позначаються скарги, вивчається анамнез, проводиться візуальний огляд.
  2. Обстеження - стандартними методами є отоскопія і мовна аудіометрія. При необхідності можуть призначатися додаткові обстеження - тональна порогова аудіометрія, тімпанометрія та інші.
  3. Розшифровка результатів аудіограми - фахівець вивчає отриману інформацію, ставить діагноз, визначає технічні параметри майбутнього слухового апарату.
  4. Підбір слухового рішення - фахівець пропонує клієнту на вибір декілька відповідних моделей. Пацієнт може порівняти між собою слухові апарати, купити вподобаний, замовити індивідуальний вкладиш до нього.
  5. Налаштування приладу для корекції слуху - виконується індивідуально, за результатами аудіограми. Посилення програмується лише за тими частотах, де у користувача зрушений поріг чутності.
  6. Адаптація - людина намагається включати слуховий апарат на кілька годин в день, поступово збільшує інтервали, звикає. Весь цей час його підтримує і консультує сурдолог.

У нашому центрі пацієнти отримують всебічну допомогу в реабілітації слуху. Ми використовуємо сучасні методи діагностики, даємо докладні консультації, пропонуємо якісні слухові рішення. Це допомагає нашим клієнтам повернутися до повноцінного життя і відчувати себе впевнено, незважаючи на туговухість. Щоб записатися на прийом, зверніться до відділення в своєму місті!