дитячі слухові апарати

Ми зібрали найбільш поширені запитання батьків про дитячі слухові апарати. Якщо Ви не знайшли відповідь на своє питання – зателефонуйте нам!

Чи показане конкретній дитині слухопротезування, визначає лікар отоларинголог-сурдолог на основі проведених обстежень:

> реєстрації отоакустичної емісії та коротколатентних викликаних слухових потенціалів;

> аудіометрії (якщо дозволяє вік та розвиток дитини);

> імпедансометрії.

Часто для постановки діагнозу та направлення на слухопротезування необхідна також консультація невролога, психіатра, сурдопедагога та ін.

За українським законодавством слуховий апарат – це виріб медичного призначення, що може реалізовуватися будь – якою компанією чи приватним підприємцем, що обрала даний вид діяльності. Ліцензування даного виду діяльності не передбачено. Підбір та налаштування слухових апаратів законодавчо ніяк не регламентується, все залежить від внутрішніх правил кожної компанії. При виборі дитячих апаратів потрібно звертати увагу на марку апаратів та на спеціаліста, що проводить підбір та налаштування.

Спеціаліст з підбору апаратів  – слухопротезист або аудіолог, за освітою це зазвичай сурдопедагог, лікар, інженер-акустик. При виборі спеціаліста радимо звернути увагу на досвід роботи з дітьми, бо в дитячому слухопротезуванні головне –  це вміння встановлювати контакт з дитиною.

Існує думка, що слухові апарати для дітей якісь особливі та коштують дуже дорого, насправді, всі без виключення слухові апарати від всіх виробників працюють за одними принципами і жоден не містить якогось особливого «дитячого» компонента. Слухові апарати для дітей мають бути – цифрові, з комп’ютерним налаштуванням, бажано європейського чи американського виробництва, не застарілі, тобто моделі не раніше 2010 року випуску, каналів має бути шість або більше. В нашому асортименті є моделі апаратів, що використовуються в дитячому протезуванні , вони підбираються індивідуально і вартість починається від 8000 грн.

Зверніть увагу: при глибокій втраті слуху, глухоті, обривчастих аудіограмах,особливо, якщо дитина носитиме апарати перед постановкою кохлеарних імплантів, немає необхідності підбирати дорогі багатоканальні моделі преміум класу, достатньо базових потужних апаратів.

Яке слухопротезування показане дитині ,моноуральне чи бінауральне,  вирішує лише лікар отоларинголог, самостійно батьки не можуть обирати носити один чи два апарати їх дитині, категорично не рекомендується носити апарат по черзі на одне вухо. Недотримання рекомендацій лікаря в даному випадку може призвести до порушень орієнтації у просторі,  координації та мовлення. Якщо показано два апарати, краще одночасно купувати дві дешевші моделі апаратів, ніж один дорожчий.

Внутрішньовушні апарати можна виготовляти дітям з 12-14 років, у дітей молодшого віку слуховий прохід ще завузький, до того ж дитина швидко росте, тому корпус доведеться часто змінювати, що негативно впливає на апарат. Зараз існують сучасні мінізавушні апарати системи «телефон у вусі», що майже непомітні, особливо у дівчаток, такі апарати можна носити з 6 місяців. На глибокі втрати слуху, глухоту підходять лише класичні завушні потужні апарати у будь-якому віці.

дитячі слухові апарати на вусі

Для нормального розвитку нервової системи, інтелекту, координації та мовлення апарати потрібно носити весь час коли дитина не спить. Знімати апарати необхідно підчас купання та перед сном. Під час занять спортом апарат можна не знімати, він надійно кріпиться на вусі і не випаде під час активних рухів, при занятті контактними видами спорту – на розсуд батьків, і звісно, в апаратах не можна плавати.