Батарейки для апаратів

Головна / Батарейки для апаратів

Батарейки для апаратів спеціальні – повітряно-цинкові, вони розроблені тільки для використання в апаратах. Будь ласка, використовуйте рекомендований розмір батарейок для Вашого слухового апарату. Для того, щоб його визначити виробники використовують стандартні колірні коди у вигляді наклейок на повітряно-цинкових батарейках та їх упаковці, як наведено нижче:  

 

Батарейка №10 Батарейка №13 Батарейка №312 Батарейка №675
Ємність 105 mAh 310 mAh 180 mAh 650 mAh
Напруга 1.4 V 1.4 V 1.4 V 1.4 V
Розміри • Діаметр: 5,8 мм
• Висота: 3,6 мм
• Вага: 0,31 г
• Діаметр: 7,9 мм
• Висота: 5,4 мм
• Вага: 0,86 г
• Діаметр: 7,8 мм
• Висота: 3,6 мм
• Вага: 0,53 г
• Діаметр: 11,6 мм
• Висота: 5,4 мм
• Вага: 1,77 г
Маркування PR70 PR48 PR41 PR44
Кольоровий код Жовтий Помаранчевий Коричневий Синій

Існує велика різноманітність батарейок для слухових апаратів. Стандартна батарейка може пропрацювати від 3 до 22 днів, залежно від настройки слухового апарату, типу і ємності батареї, і часу використання упродовж дня. Хтось використовує слуховий апарат 10 годин на добу, а хтось 14, виходячи з цього термін служби батарейок у користувачів буде різним.

Повітряно-цинкові батарейки для апаратів використовують повітря зовні як джерело потужності. Завод виробник застосовує захисну наклейку, щоб зберегти герметичність і запобігти саморозряд батарейки до тих пір, поки Ви не вирішите нею скористатися. Не знімайте захисну наклейку, поки Ви не вирішили використовувати батарейку. Щоб активувати повітряно-цинкову батарейку досить зняти наклейку. Після чого почекайте 1-2 хвилини до установки батареї в слуховий апарат. Цього часу достатньо, щоб повітря потрапив через спеціальні отвори в батарею і активував її.

Деякі користувачі слухових апаратів встановлюють батарейку відразу ж після зняття захисної наклейки, що не вичікуючи часу активації, після чого їх слуховий апарат не працює. Не варто вважати при цьому, що батарейка бракована або вже розряджена. Це всього лише означає, що напруга ще не досягло достатнього рівня. Просто почекайте ще кілька секунд, і слуховий апарат запрацює (засвистить). Більш тривалий час активації не означає низьку ємність батареї.

Батарейний тестер може сказати вам тільки про те, придатна батарейка чи ні. Обережно! Деякі дешеві тестери, особливо з лампочкою для вимірювання споживають високе значення струму, і беруть цю енергію з батарейки, скорочуючи термін її служби. Для того, зоб замінити батарейку постійно тримайте їх при собі. Контейнер для зберігання допоможе завжди залишатись з працюючим слуховим апаратом.

Зазвичай батарейки для слухових апаратів досить якісні та нормально забезпечують прилад живленням. Але іноді можуть виникати деякі проблеми. Особливо це стосується тих, хто використовує батарейки, не призначені для живлення слухових апаратів. Сьогодні приводимо приклади того, які неполадки можуть виникати з батарейками для цієї техніки.

1 – батарейка набрякла та протекла, на ній видно сліди корозії. Таке може статися, коли користувач несвоєчасно міняє елементи живлення. Також це типова проблема в тих, хто тримає батарейний відсік завжди закритим. Через підвищену вологість та неможливість виходу конденсату усередині накопичується волога, й батарейки іржавіють. Якщо регулярно їх міняти та відкривати батарейний відсік на ніч, цієї ситуації не виникне. Важливо: відразу витягайте розряджену батарейку з відсіку!

2 – слуховий апарат спотворює звук. Причина цього необов’язково у батарейках. Але досить часто така несправність проявляється, коли живлення недостатньо. Якщо користувач експлуатує потужний слуховий апарат, та ще й на високій гучності й у складному акустичному середовищі – звук може бути неякісним. Особливо це стосується тих ситуацій, коли батарейка неякісна, та її технічні властивості не відповідають вимогам апарату.

3 – елемент живлення застряг у батарейному відсіку. Таке трапляється, коли батарейка стоїть там вже досить давно та встигла набрякнути або потекти. Через збільшення у розмірах та корозію витягти її стає неможливо. Важливо: не треба витягати елемент живлення самотужки, особливо за допомогою гострих предметів. Варто відразу ж звернутися до сервісного центру!

4 – ви вставили нову батарейку, а слуховий апарат не працює. Причини цього можуть бути різноманітними. Одна з найчастіших – ви забули зняти захисну плівку. Елементи живлення для слухових апаратів активізуються за допомогою повітря. Тому перед встановленням треба знімати спеціальну плівку та чекати 3-5 хвилин, щоб запустилася активація. Якщо ж після цього батарейка усе одно не працює, то слід перевірити контакти самого приладу. Можливо, вони забруднені або вкриті слідами корозії. Також батарейка може не працювати у слуховому апараті, якщо вона йому не підходить.

5 – батарейка надто швидко розряджається. Це може відбуватися з кількох причин:

  • Умови навколишнього середовища занадто агресивні – перепади температур, підвищена вологість
  • Батарейка не встигла активізуватися під час встановлення
  • Слуховий апарат використовується дуже активно – на максимальній гучності, у шумному середовищі, із взаємодією складного функціоналу (наприклад, стрім зі смартфону)
  • Користувач забув вимкнути слуховий апарат на ніч
  • Сталося замикання батарейки з контактами приладу
Важливо при цьому визначитися з причиною прискореної розрядки. Якщо адекватних пояснень цьому немає, слід звернутися до спеціалістів – можливо, батарейка «сідає» швидко через якісь неполадки самого приладу. Також іноді виникають ситуації, не пов’язані з використанням слухового апарату. Наприклад, дитина чи навіть доросла людина може випадково проковтнути батарейку. Тоді треба негайно звертатися до лікаря!

Для турботи про навколишнє середовище, не викидайте, будь ласка, відпрацьовані батарейки в загальне відро для сміття. Їх радо приймуть у пунктах збору та утилізації використаних елементів живлення. А щоб не переплутати, які батарейки для апаратів робочі, а які не дієздатні, особливо, якщо у Вас два слухових апарати, то при заміні Ви можете легко заплутатися. В цьому випадку використовуйте батарейний тестер він безпомилково підкаже, яка батарейка ще придатна.