Слух є одним з найважливіших органів почуттів, другим за значимістю після зору. Він допомагає нам обмінюватися інформацією з оточуючими, орієнтуватися в просторі, попереджає про небезпеку. Але в сучасному світі цей сенсорний орган найбільш вразливий. Цивілізація створила для нього умови, в яких доводиться переробляти безліч непотрібних звуків.

Одна з найсерйозніших загроз для слуху - шум. Він провокує необоротну туговухість, при якій єдиним виходом є купити слуховий апарат. При цьому ми не надаємо шумового забруднення належного значення, оскільки занадто до нього звикли. До того ж, навколо порушень слуху до сих пір дуже багато ілюзій і оман, які заважають людям подивитися на проблему всерйоз.

Руйнуємо міфи про втрату слуху

Навіть сьогодні, при достатньому розвитку медицини та інформації, людині простіше повірити в домисли. Ми не будемо розбиратися, чому так відбувається, а просто розвінчаємо ці помилки, які нерідко чуємо від своїх пацієнтів:

«Я зможу помітити зниження слуху самостійно» - Ні, не зможете. У всякому разі, не на ранніх стадіях. Людині здається, що вона цілком контролює ситуацію, і раз не помічає явного погіршення слуху, значить, все в порядку. Насправді ж, мозок швидко адаптується до змін, і людина їх не помічає. Діагностувати туговухість може тільки лікар.

«Можна« вилікувати слух ліками» - Ні, препарати лише зупиняють подальше його погіршення. Виняток становить лише кондуктивна приглухуватість, викликана отитами та іншими запальними процесами. А ось нейросенсорні розлади вражають внутрішнє вухо, тому незворотні.

«Якщо слух знизився на одному вусі - не біда, адже є друге» - Знову помилка. Вам може здаватися, що друге вухо чує відмінно, насправді ж це може бути гра контрастів, характерна для асиметричної приглухуватості. І навіть якщо друге вухо здорове, на нього покладається подвійне навантаження, через що виникає перенапруження. Тому навіть при односторонній приглухуватості слуховий апарат купити потрібно обов'язково. Він захистить залишковий слух на ураженому вусі і знизить навантаження на здорове.

«При зниженні слуху звуки просто стають тихіше» - Ще один міф, адже картина приглухуватості індивідуальна для кожної людини. Відомі навіть випадки, коли людина, навпаки, сприймає звуки занадто голосно. В основному ж погіршується розбірливість, зсуваються пороги сприйняття на різних частотах.

«Поганий слух - доля старих» - І знову ні. В останні роки значно підвищився відсоток людей з вадами слуху серед людей 18-45 років. Пов'язано це з повальним захопленням навушниками і гучною музикою, а також іншими негативними чинниками сучасного світу.

«Слуховий апарат помітний і може стати причиною насмішок оточуючих» - Ні, сучасні моделі роблять мініатюрними, тому бачити їх неозброєним оком вкрай складно. Це стосується навіть завушних приладів, а користувачів внутрішньовушних і внутріканальних взагалі ніхто не може «розсекретити».

Що потрібно знати про втрату слуху?

Після того, як ми розібралися з помилками, настав час фактів. І ось найважливіші з них:

  • Найбільшу загрозу для слуху представляє шум - це справжній бич цивілізації, що провокує незворотні зміни у внутрішньому вусі.
  • Слух можна втратити в будь-якому віці - особливо вразливі в цьому плані діти.
  • Рання діагностика приглухуватості і компенсація слуху допоможе зупинити подальший розвиток глухоти.

Отримати кваліфіковану допомогу при розладах слуху можна в нашому центрі. Ми проводимо обстеження і підбираємо якісні американські слухові апарати, купити які можна прямо тут, як і аксесуари до них. Тепер жителям міста буде набагато зручніше займатися реабілітацією слуху - все в одному місці!